Gyvoji biblioteka

Gyvoji biblioteka yra informalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Gyvoji biblioteka sudaryta iš Gyvųjų knygų, bibliotekininkų ir skaitytojų.

Gyvosios knygos – tai žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriantys diskriminaciją ar išankstines nuostatas. Gyvosios knygos turi daug ką pasakyti besidomintiems atskirtį ar diskriminaciją patiriančių žmonių gyvenimu ar norintiems iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimas.

Į Gyvąją Biblioteką atėjusį skaitytoją (kuriuo gali būti praeivis, dalyvis, tikslinės grupės) pasitinka Bibliotekininkas – specialiai apmokytas darbuotojas, paruošiantis skaitytoją skaitymui, išdėstantis pagrindines taisykles bei pasiūlantis išsirinkti knygą iš katalogo. Besiruošiančius apsilankyti bibliotekoje dažnai kankina klausimai: ko aš klausiu pasirinktos knygos, kaip ji jausis, gal ją įžeisiu, o gal išgąsdinsiu? „Prieš eidama šnekėtis su romu dvejojau: man nepatinka romai, apie ką mes kalbėsimės? Ir tik pamačiusi draugišką vaikino šypseną įsidrąsinau – džiaugiuosi, kad išdrįsau“, – savo patyrimus Gyvojoje bibliotekoje prisimena viena skaitytoja.

gyvojibiblioteka@zmogui.lt
www.gyvojibiblioteka.lt